Výběr střední školy

Je dlouhodobou tradicí na naší škole umožnit žákům kvalitní rozhodování o výběru střední škole. V osmé třídě navštíví prezentaci středních škol v Náchodě a v devátém ročníku se podívají na stejnou akci v Trutnově, kde se představují hlavně střední školy z Trutnovska. Tento rok se tak stalo v pátek 6. října. Žáci deváté třídy odcházeli se spoustou materiálů, které určitě napomohou k výběru nejvhodnější střední školy.

Vedle toho mají v deváté třídě i speciální předmět, který je zaměřen na svět práce. Zde budou mít možnost se setkat se svými staršími spolužáky, kteří jim předají své zkušenosti ze středního školy.

Předpokládáme, že navržené úpravy ministerstva školství ohledně přijímacího řízení budou schváleny včas. To by znamenalo větší míru klidu a jistoty bez zbytečných stresů žáků a hlavně rodičů. Ať už to dopadně jakkoliv, jsme přesvědčeni, že naši současní deváťáci absolvují přijímací zkoušky stejně úspěšně jako jejich spolužáci minulý rok a najdou tu pravou střední školu pro další vzdělávání.

Zdeněk Tlučhoř, výchovný poradce