Vědomostní a dovednostní soutěž v Ostravě

Dne 26. září 2022 jsme se zúčastnili vědomostně-dovednostní soutěže „Už tam budem“. Natáčení se konalo v Ostravě v prostorách haly U6 v Dolních Vítkovicích. Natáčení probíhalo celý den, a našimi soupeři byli žáci ze Základní školy Meteorologická, Praha. Soutěž měla dvě části – vědomostní a dovednostní. Náš šestičlenný tým byl složený ze žáků 9. třídy naší školy: Karolína Středová, Stanislav Polívka, Marek Jansa, Michal Středa, Andreas Otakar Zima a náhradník Lukáš Hejna, který celý průběh soutěže sledoval spolu s paní učitelkou Hornychovou ze zákulisí.

Více se nám dařilo v soutěžích dovednostních, ale ani v kvízech jsme nezůstali pozadu. V průběhu soutěže jsme se dostali do vedení a poté nás čekalo už jen závěrečné soutěžení o ceny, které se nám povedlo. Vyhráli jsme krásné ceny a pro celou třídu vstupenku do Science centra dle vlastního výběru. Již teď víme, že na začátku prosince pojedeme do IQlandie do Liberce.

Celý den jsme si velice užili. Byla to zajímavá zkušenosti, a jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Premiéra vysílání našeho dílu byla 28. 10. 2022 na ČT Déčko. Nyní si náš díl můžete vyhledat v archívu ČT.

Karolína Středová, Marek Jansa