ÚSPĚCHY NA KONCI ŠKOLNÍHO ROKU

Přírodovědné soutěže probíhají na školách po celý školní rok. Dokladem toho je
i uspořádání okresního kola soutěže Poznávání živočichů a rostlin v měsíci červnu. ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší reprezentovali v této soutěži 3. června 2014 ve Dvoře Králové žáci Klára Hejnová a Miloslav Novotný. Klárka v kategorii žáků šestých a sedmých tříd zvítězila a počtem svých dosažených bodů se stala i absolutní vítězkou všech kategorií, včetně středoškoláků a gymnazistů. Míla Novotný obsadil v kategorii osmých a devátých tříd vynikající 2. místo s náskokem 23,5 bodu před 3. místem. Oba žáci si svým umístěním v okresním kole zajistili postup do krajského kola. 19. června se vypravili do Kostelce nad Orlicí, kde v prostorách zemědělské školy měřili své síly s nejúspěšnějšími žáky celého kraje. Ani zde nezklamali: Klára Hejnová vybojovala nádherné 2. místo a Miloslav Novotný se s žákyní ze ZŠ Skřivany podělil o velmi pěkné 6. – 7. místo. Připočteme-li k těmto úspěchům ještě Klárčino vítězství v krajském kole Biologické olympiády z 30. května 2014, můžeme být na naše mladé přírodovědce právem pyšní.