Únorová vystoupení žáků ZUŠ

Po vánočním koncertě proběhla v únoru další dvě žákovská vystoupení, na kterých se předvedli mladí hudebníci z naší ZUŠ. K poslechu byly jak skladby klasické, tak i moderní melodie od současných autorů. O krásné výtvarné kulisy, jež koncertní prostory MAKUSU zdobily, se jako obvykle postarali žáci z výtvarného oddělení p. uč. Včelišové.

První únorový koncert se uskutečnil v úterý 18. února a vystoupili na něm žáci z klavírního, kytarového, pěveckého, flétnového, a dokonce i houslového oddělení.

Hned následující týden, ve čtvrtek 27. února, proběhl další koncert, kterému dominovaly především žesťové nástroje. O nejdelší hudební číslo večera se však postarala klavíristka ze 7. ročníku Anežka Baťková, která přednesla svůj kompletní repertoár, se kterým bude brzy naši školu reprezentovat na klavírní soutěži. Posluchači si kromě dalších klavírních čísel mohli vychutnat vystoupení žáků z pěveckého oddělení, anebo se zaposlouchat do libých tónů violoncella, jehož hra se nově od září na naší škole vyučuje.

O průvodní slovo se na koncertech postarali žáci deváté třídy Karolína Térová a Tomáš Nývlt.

Další žákovské vystoupení, na které vás všechny srdečně zveme proběhne ve středu 11. 3. 2020 od 18.00 v prostorách MAKUSU.

Těšíme se na vás.