Sport ve škole

Restart sportu

Program s názvem Restart sportu, který vyhlásil Český volejbalový svaz, byl k 31. 12. 2021 ukončen. Ministerstvo neposkytlo další finance na pokračování projektu, který podporoval spolupráci trenérů z klubů se školami a hlavně družinami. Trenérskou podporu projektu zajistily Jana Osobová, Sylva Mudrochová, Dana Vajsarová a studentka Kamila Vajsarová pomohla po fyzioterapeutické a zdravotní stránce. Vzhledem k tomu, že se projekt osvědčil, a pohyb dětí považujeme za velice důležitý a zdraví prospěšný, budou tyto trenérky pokračovat se cvičením formou školních kroužků.  Jedná se o rozvoj všestranných sportovních dovedností – prvky atletiky, gymnastiky, míčových her, ale také se věnujeme pohybu po zdravotní stránce.

Bruslení

Po částečném uvolnění nařízených opatření se nám podařilo nabídnout žákům bruslení na stadiónu v Hronově. V týdnu od 21. 2. 2022 do 25. 2. 2022 se na ledové ploše vystřídali žáci od šesté do deváté třídy. Po jarních prázdninách bude bruslení připraveno i pro třetí až pátou třídu. Brusle si žáci mohou zapůjčit přímo na stadiónu za pouhých 20 Kč. Není nutné tedy brusle kupovat.

AŠSK

Rozeběhly se okresní i krajské soutěže organizované Asociací školních sportovních klubů České republiky. 24. 2. 2022 jsme absolvovali po dlouhé pauze meziškolní turnaj v přehazované určený pro žáky 4. a 5. tříd. Děti byly ze soutěže nadšené a těšily se na vzájemná utkání s týmy ze škol okresu Trutnov. Skupinka deseti žáků naší školy vybojovala v Hostinném krásné druhé místo a postup do krajského kola, které se uskuteční 10. 3. 2022.

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy.

Tělocvikáři ZŠ