Soutěž v anglickém jazyce

V měsíci březnu proběhlo školní kolo Soutěže v anglickém jazyce. Žáci druhého stupně si vyzkoušeli poslech, čtení a konverzovali se spolužákem na vylosované téma jednotlivých okruhů – rodiny, volný čas, naše město, můj den, zvířata, cestování, nakupování, počasí, moje škola a další.

Kategorie  IA (6. – 7. ročník)

1. místo: Adéla Vlčková
  2. místo: Vojtěch Vlček, Filip Junek
  3. místo: Matěj Klikar

Kategorie  IIA (8. – 9. ročník)

1. místo: Marie Anna Fraňková
  2. místo: Filip Hraba, Karolína Středová
  3. místo: Jakub Prouza

Vítězové obou kategorií postoupili do okresního kola, které se konalo 17.3.2023 v Trutnově. Žákyně 7. ročníku Adéla Vlčková obsadila v kategorii IA 1.místo a Marie Anna Fraňková v kategorii IA 6. místo. Naše děvčata konverzovala ve velmi silné kategorii 17 nejlepších angličtinářů na okrese Trutnov a zvládla i náročný test gramatiky. Obě si potvrdila, že  znalosti a dovednosti anglického jazyka jsou jejich silnou stránkou a mohou s hrdostí prohlásit I´M GOOD AT ENGLISH! Velké poděkování za reprezentaci školy, děvčata!

Za vyučující Aj – Yvona Machačová