ŠKOLNÍ VÝLET DO STARÝCH HRADŮ

Dne 3. května se první a třetí třída vydaly na školní výlet k Jičínu. Navštívili jsme STARÉ HRADY, kde jsme prošli dva pohádkové okruhy. První byl Hrad a zámek,zde jsme si prohlédli a seznámili se s kupeckými krámky,koloniálem,obchodem s kávou,jak vypadaly v dobách našich prababiček. Prošli jsme si barokní kuchyni a loveckou chodbu. Ve všech místnostech byly velice pěkně ztvárněné sochy draků a dráčků.Prohlídka končila v čarodějné dračí komnatě,kde děti hledaly truhličku s pokladem.

Druhý okruh, Zámecké pohádkové sklepení, nás zavedl do pohádkového světa čaroděje Archibalda.Zde našli svůj domov umounění čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Viděli jsme tu lesní a ledové království,pohádkovou hladomornu,obří rodinku a velkého ochočeného smaragdového draka.

Na závěr prohlídky jsme se šli podívat do Bestyjoly – sídla živých zvířátek, havěti a potvůrek hradních čarodějnic.

Výlet se nám všem velice líbil.

Mgr. Najmanová a Mgr.Hanušová