Školní sport

Desetičlenné družstvo žáků 4. a 5. třídy bez jediné prohry obsadilo 1. místo v okresní přehazované v Hostinném a postoupilo do Nové Paky do krajského kola. Vítěz kraje má pak právo postupu do celorepublikového finále.

V Nové Pace, 25. 2. 2020, hráči prošli do bojů o stupně vítězů i s jednou prohrou.

O postup museli zabojovat s prvním družstvem ze skupiny B. Toto utkání školáci ze Rtyně zvládli skvěle, a ve finále je čekal opět soupeř ze základní skupiny Rychnov, se kterým už jednou prohráli. Naši hráči se však nezalekli a bojovali o každý bod. Poslední set skončil tím nejmenším rozdílem 16:17 bohužel v náš neprospěch.

Postup na celorepublikový turnaj do Liberce jsme sice nevybojovali, ale udělali jsme pro to maximum. Celé družstvo si zaslouží velkou pochvalu za skvělou reprezentaci školy. Finálový zápas byl natáčen kamerou České televize a naši žáci rovněž poskytli ČT rozhovor. Záznam bude vysílán v sobotu 29. 2. 2020 na DÉČKU v 18. 40 a po té bude možnost utkání shlédnout i na internetu.