ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘES ZIMU NESPÍ

Období zimy jsme zahájili povídáním o adventu, výrobou čertů, andělů a mikulášů.

Zpestřením byla beseda v knihovně o vánočních zvycích a tradicích.

Pro rodiče si děti vyrobily v 1. oddělení keramický zvonek a v 2. oddělení malý polštářek ve tvaru srdce. Jako každý rok jsme jeli udělat radost babičkám a dědům na TD s tanečním vystoupením a drobnými přáníčky do nového roku.

Ve výtvarné a pracovní činnosti jsme se věnovali vánoční a zimní tematice např.: sněhuláci, vločková víla, tučňáci, sobi, krmítka, malování zimní krajiny, rukavice, čepice.

V únoru jsme potěšili budoucí prvňáčky drobnými dárky, vyrobili jsme myši a kočky a 150 tulipánů pro březnové setkání seniorů.

Mimo rukodělné činnosti si povídáme o proměnách přírody, o ptácích a zvířátkách v zimě, věnovali jsme se i zdravovědě, bezpečnosti a sportům souvisejícím se zimním obdobím.

Výrobky a výkresy dětí jste mohli vidět na nástěnce v přízemí školy a ve vitríně před starou školou.

Oči veřejnosti se mohou potěšit v každém ročním období tematicky vyzdobenými okny školní družiny.

Alena Wichová a Nikola Fofonková, vychovatelky ŠD