Školní advent a soutěž „Zdobíme vánoční stromeček“

3. prosince proběhl tradiční advent, kdy děti a rodiče měli možnost vyrobit si vánoční dekorace, a tak vstoupit příjemným a tvůrčím způsobem do vánočního času. Mám velkou radost z hojné účasti, která dokazuje, že se advent stal pevnou součástí rtyňského kulturního kalendáře.

Na tomto místě je nutné poděkovat kolegyním a pracovnicím školní jídelny za vynikající přípravu.

K velké účasti veřejnosti přispěly i ozdobené vánoční stromečky, kterých se sešlo 11 ve vestibulu školy. Každá třída originálním způsobem ozdobila svůj smrček. Diváci viděli jak pojetí tradiční, tak i moderní. Podstatné je, že každý stromek vypadá skvěle a je na něm vidět práce našich dětí. Nejlepší trojici vybrala nejpovolanější porota – děti a paní učitelky z mateřské školy.

první místo získala  4. třída
druhé místo získala 8. třída
třetí místo získala 3. A

Oceněné třídy si pochutnaly na dortech. Ovšem ani ostatní nevyšly naprázdno. Tácy věnečků byly během chvíle prázdné.

Nezbývá než všem, kteří se přičinili o tento příjemný zážitek poděkovat a těšit se na příští školní advent v roce 2015.

Hana Vondráčková ředitelka ZŠ a ZUŠ