PROJEKTOVÝ DEN EVROPA A SVĚT NÁS ZAJÍMÁ

proběhl na naší škole ve spolupráci s Europe Direct ze Dvora Králové ve středu 18. března 2015. Na stanovištích, symbolizujících zvyky a tradice států EU  a světa ( Rusko), si každý žák naší školy vyzkoušel řadu kvízů o Francii, Itálii, Řecku, Španělsku, Rusku, Německu, Irsku a Švédsku. Žáci si projeli na koloběžce Tour de France, ve fotbalovém Španělsku si s míčem proběhli slalom a v Rusku hráli hokej a chytali ryby. Každý z účastníků si osvěžil svoje znalosti o EU u stánku Europe Direct a získal drobnou pozornost v podobě knihy, propisky, obrázků, tabulek, map a skládaček. Velké poděkování patří našim milým šesťákům za perfektní přípravu a zvládnutí náporu celé školy, maminkám a babičkám za napečení tradičních pokrmů jednotlivých států a našim žákům, kteří v kamarádské atmosféře prožili příjemné dopoledne.

p. uč. Yvona Machačová