Příškolní tábor

Na zakončení prázdnin pořádala Základní škola a Základní umělecká škola pro své žáky prvního stupně „Turistický příškolní tábor“. Děti přišly odpočaté a hned první den nám počasí nepřálo, proto jsme ráno trávily v tělocvičně. Odpoledne se počasí vylepšilo, tak jsme udělaly první krátkou odpolední procházku po Rtyni. Zbytek tábora nám už počasí vyšlo, proto jsme každý den vyrážely na procházky po Rtyni a okolí. Nejdelší procházku jsme měli na Vízmburk, kde si děti vyzkoušely historické zbraně a výzbroj. Také střílely z luků, jezdily na „dřevěném koni“ a vyráběly kožené náramky.

Tábor jsme zakončily vycházkou do Červeného Kostelce, kde si děti daly dobrou zmrzlinu, a pohráli si na hřišti. Zpět jsme jeli autobusem.

Michaela Pavlová a Martina Štěpánská