Předvánoční čas ve škole

Letos jsme si ve škole čekání na Vánoce zpestřili adventním kalendářem. Na každý den byl pro děti připravený nějaký úkol nebo zábavná aktivita. Vyráběly vločky, kterými jsme si vyzdobili školu, společně jsme zpívali vánoční písničky, školními chodbami jsme chodili vánočně ustrojeni a ozdobeni. Nechyběl ani DOBRODEN, nebo den, kdy jsme si navzájem dělali radost. Svačina ve vánočních barvách byla plná překvapení a dětské vynalézavosti.

Nejvíce jsme se ale nasmáli při PYŽAMOVÉM DNU, který nás už opravdu naladil na pohodu Vánoc a lenošení u vánočních pohádek.

Šikovnost a originalita našich dětí se ukázala při psaní vlastních vánočních veršů a básniček.  Nabízíme Vám malou „ochutnávku“ jejich prací:

Vánoce

Někdo zeptá se, co jsou Vánoce?
Já ho na to jen pohladím lehounce…
Vánoce jsou jak něžné pohlazení.
Jako, když lidé zjistí, že již nic špatného není.
Jako když horké kakao pijí a uvědomí si,
jak krásné je, že žijí.
Jaké štěstí mají, že tu jsou s námi
a jaké dary jim byly shůry dány.

Karolína Patáková, 8.tř.

Vánoce