Nocování v družině

V pátek 19. června v 18.00. hodin byl sraz dětí ve škole, některé přišly podstatně dříve. V doprovodu rodičů přišlo 22 natěšených prvňáků a druháků se spacáky, buřty a dobrou náladou. Hned jsme se vydali na večerní prohlídku místního muzea, kde si děti mimo jiné vyzkoušely hornické přilby a potěžkaly nástroje horníků. Od muzea formou šipkované jsme se vrátili ke staré škole, kde si děti na zahradě opekly buřty, zahrály hry a pak honem umýt ruce, obličej , vyčistit zuby, převléknout do pyžam a hupsnout do spacáků. Pro lepší usínání si poslechly pohádku. Noc proběhla v pohodě ( slzičky zvládla náruč paní vychovatelky) a ráno do 7 hodin byly vzbuzené děti opravdu potichu, aby ostatní děti mohly v klidu dospat. Potom už nastalo balení, předání černobílé medaile za přespání, vyzvednutí dětí rodiči a odchod domů.

Akce byla opravdu plná zážitků, které děti sdělovaly ráno rodičům, ale i v pondělí ostatním dětem, které v družině nespaly.

Alena Wichová a Nikola Fofonková vychovatelky ŠD