Modré nebe nad Náchodem

Ve čtvrtek 12. října 2023 se žáci 8. a 9. třídy naší školy zúčastnili prezentační akce Armády České republiky „Modré nebe nad Náchodem“, která se konala na letišti na Vysokově u Náchoda. Na místě byly k vidění prezentace leteckých základen, vojenských zdravotníků, geografů, logistů, muničních základen a bojových útvarů. Pro žáky byly velice zajímavé nejen ukázky vojenské techniky pozemních a vzdušných sil, kdy měli možnost si vše prohlédnout nejen zvenčí, ale také zevnitř, a kdy jim byli k dispozici zástupci posádek, kteří odpovídali na jejich všetečné otázky, ale také a hlavně průlet stíhacích letounů JAS-39 Gripen, ukázka hašení pomocí bambi vaku, ukázka záchranných prací s využitím vrtulníku W-3A Sokol, ukázka slaňování za pomoci lana fast rope či dynamická ukázka pilotáže vrtulníku MI-171Š.