Karneval u prvňáků

V pátek před jarními prázdninami se u nás ve třídě sešly děti přestrojené do různých kostýmů – indiáni, strašidla, král, čarodějnice, víla, sovička, kočka, baletka, hasič, čert, Spiderman, Elza, Ferda Mravenec. Při hodině českého jazyka děti skládaly z písmenek názvy svých postav, rozdělovaly je na slabiky a zjišťovaly, která písmenka ještě neznáme. Při matematice si připravily papírové peníze a kupovaly si vstupenku na karneval, lístek do tomboly a občerstvení. Také ve dvojicích skládaly matematické puzzle s pohádkovými postavami. Po svačině následovaly soutěže a rozdání odměn z tomboly. I na tanec došlo. Poslední hodinu jsme využili pěkného počasí venku a naučili se ptačí tanec na písničkou D. Patrasové. Dětem patří velká pochvala za vzorné chování po celý den.

Mgr. M. Kábrtová