Jarní prázdniny

Druhý únorový týden (10. – 14. 2. 2020) měla naše škola jarní prázdniny.

Ve staré škole, v 1. patře, tedy i v družinách se prováděla rekonstrukce elektrických rozvodů. A tak se náhradním prostorem stala třída v přízemí nové školy.

Děti z přihlášek věděly, že je čekají vycházky do okolí. Počasí nám zrovna nepřálo, v pondělí a v úterý jsme kvůli větru radši vynechaly vycházky do lesa, sníh byl jen ve středu. Přesto jsme podnikli výpravy za zvířaty. Na Pančák a Žabárnu za divokými kačenami, na Písek za daňky, v kravíně jsme viděli telata a krmení krav, pod Veselkou jsme si chtěli prohlédnout huňaté krávy, ale byly schované pod přístřeškem u domu, na poli jsme chvíli pozorovali pár krkavců. Adélka nás zavedla ke Kampeličce, kde mají v ohradě své koně, Maruška nám představila jejich kočku domácí. Kočky a psi, více či méně přátelské, jsme viděli při každé procházce.

Ve středu odpoledne děti navštívily tvořivou dílnu v knihovně.

Třídu v nové škole jsme využívali pro odpočinek, hraní, vyrábění (bambulí).

Paní vychovatelky předem dovezly hry a potřeby pro činnost, paní školnice nám třídu upravila a natáhla koberec, tak týden proběhl v pohodě a těšíme se do „svého“.

Vychovatelky ŠD Nikola Fofonková, Alena Wichová