Florbal

Ve dnech 24. – 25. 10. 2023 se školy okrsku Úpice utkaly ve florbale. V úterý poměřili své síly žáci a žákyně osmé a deváté třídy. Kategorii děvčat ovládla ZŠ Bratří Čapků Úpice, rtyňská děvčata obsadila čtvrté místo. Našim chlapcům se od začátku dařilo a po čtyřech zápasech měli tři výhry a jednu prohru, ze všech týmů vstřelili největší počet gólů. Získali stejný počet bodů jako Gymnázium Úpice, ale bohužel prohráli ve vzájemném zápase, tak obsadili konečné druhé místo.

Ve středu se utkali chlapci a děvčata ze šestých a sedmých tříd. Chlapcům zpočátku zápasy výsledkově nevycházely, takže jim v posledním zápase příliš nepomohla ani vysoká výhra 6:1 a obsadili čtvrté místo. Kategorii mladších chlapců vyhrála ZŠ Úpice Lány. Mladší holky od začátku jely na vítězné vlně, takže už po třech zápasech měly jistotu prvního místa a postupu do okresního finále. Postup a zasloužené první místo děvčata potvrdila vítězstvím i v posledním zápase.

Všem zúčastněným gratulujeme a mladším děvčatům přejeme hodně štěstí v okresním kole.

Mgr. Jitka Romančáková