Exkurze žáků osmé a deváté třídy do adventních Drážďan

V pátek 8. prosince jsme se vydali s žáky 2. stupně naší ZŠ na studijně-poznávací zájezd do Drážďan. První zastávkou byl barokní zámek Moritzburg, kde jsme měli možnost si prohlédnout expozici věnovanou slavné pohádce Tři oříšky pro Popelku a herečce Libuši Šafránkové. Druhým cílem byly již samotné Drážďany, kde jsme pěšky prošli centrum města, prohlédli si Stallhof, Semperoper, Zwinger, Frauenkirche či katedrálu Hofkirche. Došli jsme na náměstí Altmarkt, kde probíhaly velké adventní trhy. Měli jsme tak možnost ochutnat místní vánoční speciality či si odskočit do sousední Altarktgalerie na předvánoční nákupy. Poslední částí našeho zájezdu byla návštěva Muzea hygieny – interaktivní expozice Člověk jako dobrodružství.