Dvojnásobné zlato ve šplhu

1. stupeň

Ve čtvrtek 27. února 2020 proběhlo v lánské tělocvičně v Úpici okrskové kolo ve šplhu pro žáky 1. – 5. tříd. Naši školu reprezentovalo 27 dětí. Většina nominovaných zlepšila svoje výkony, kterých dosáhli při tělesné výchově, a 11 z nich obdrželo ve svých kategoriích diplom.

Na nejvyšší stupínek vystoupili Kristýna Duchová (5.tř.), Adéla Vlachová (5.tř.), Filip Junek (4.tř.), Kateřina Havlová (3.A), Eliška Vlčková (2.tř.) a Ondřej Fanta (2.tř). Stříbro získali Dominik Horáček (5.tř.), Barbora Řezníčková (4.tř.) a Pavel Švec (4.tř.). Na 3. místě skončili Jakub Pokorný (2.tř.) a Matteo Smrc (1.tř.).

Celkově jsme se umístili na skvělém prvním místě. Děkujeme všem žákům za jejich výkony a vzornou reprezentaci školy.

Za učitele Tv –  Mgr. Martina Vasiljevová

2. stupeň

Stejně dobře si vedli ve šplhu i žáci 2. stupně, který se konal 4. 3. 2020 ve Rtyni. 28 žáků navázalo na vítězství z posledních 3 let. Za zmínku určitě stojí čas vítězné Terezy Brátové, která čtyřmetrovou tyč vyšplhala v čase 3,15s, což byl nejlepší čas ze všech zúčastněných dívek a čas 2,76s Jakuba Černáka, který obsadil druhou příčku ve své kategorii.

Zlato získala ještě Gabriela Malá, stříbro Karolína Térová a Karolína Středová a bronz Šimon Krumphanzl, Štěpánka Grčková a Radim Vlček. Vítězství bychom ale nezískali, nebýt všech 28 žáků, protože se sčítají vždy 2 nejlepší časy v každé kategorii. Poděkování tedy patří všem závodníkům.

Meziškolní turnaj ve vybíjené byl zrušen a o dalších sportovních akcích rozhodne až vývoj současné situace. Žáci si tento rok vedou ve sportu skvěle – 1. stupeň drží průběžné 2. místo a žáci 2. stupně v GP škol okrsku Úpice jednoznačně vedou.