Dopravní výchova 4. třída

ve středu 10. října odjeli žáci 4.třídy do Dvora Králové nad Labem. Ve zdejším DDM Jednička si zopakovali získané teoretické znalosti-dopravní značky, vybavení kola, správná a bezpečná jízda na
silnici..Nejvíce se však děti těšily, až nasednou na kolo a vše vyzkouší v praxi – na přilehlém dětském dopravním hřišti.

Zpočátku se někteří dopustili chyb – např. správné ukázání o změně směru jízdy a zařazení do jízdních pruhů, zastavení u značky STOP apod. Po chvilce se však naši cyklisté dokázali plně soustředit na svislé i vodorovné dopravní značení a jezdili správně podle pravidel silničního provozu. Škoda, že tato část tak rychle utekla a museli jsme končit.

K získání dovednosti jezdit bezpečně a ukázněně však jedna návštěva dopravního hřiště nestačí a děti se už těší na další praktickou hodinu na jaře příštího roku.

Jana Peterková

IMG_20181010_101445 IMG_20181010_111822