DOPRAVNÍ VÝCHOVA

V pátek 29. září se vydali žáci 4. třídy na Dopravní hřiště v Náchodě-Bělovsi.

Teoreticky jsme se na tento den připravovali v průběhu prvního školního měsíce. Bylo nutné si nejen zopakovat význam dopravních značek, znát vybavení jízdního kola, umět si správně nasadit helmu, ale i jako řidič řešit situace na křižovatce a další.

Nejvíce se ale děti těšily na praktický výcvik. Pan instruktor nás nejdříve provedl celým areálem a upozornil, jak se zařazovat do vyznačených jízdních pruhů, jak dávat znamení o změně směru jízdy, jak se jezdí na kruhovém objezdu atd. Potom už každý dostal kolo a hurá na „silnici“. Sledovat značky, jízdní pruhy, světla na semaforu a k tomu ještě další účastníky provozu nebylo vůbec snadné! Pan instruktor sledoval každého a hned upozorňoval na přestupky, kterých zpočátku nebylo málo. Praktická část trvala dvě hodiny a během ní se děti v jízdě na kole podle dopravních předpisů velmi zdokonalily.

Už se těšíme na jaro, kdy pojedeme na dopravní hřiště znovu, a to složit zkoušky k získání Průkazu cyklisty.

Mgr. Jana Peterková