Biologická olympiáda 2016 (školní kolo)

V týdnu od 9. do 16. února probíhá na naší škole školní kolo biologické olympiády. V letošním školním roce se tým mladých biologů rozrostl, takže kromě zkušené Klárky Hejnové vystřídal v kategorii C loňského absolventa Mílu Novotného Jakub Klusáček
a kategorie D získala nové zájemce ze 6. třídy: Ondru Baudyše, Nelu Pavlovou, Natálku Nývltovou a Nikolu Drozdovou. Všichni  v úterý 9. 2. plnili v učebně fyziky  zadání laboratorního úkolu, ve kterém zkoumali stavbu a složení kořenové čepičky a kořenových vlásků pšenice a mikroskopickou stavbu oddenku zázvoru. V pondělí je čeká ještě test, na který museli nastudovat 80-ti stránkový studijní text, a v úterý poznávačka rostlin a živočichů. Všem účastníkům děkujeme a nejlepším, kteří postoupí, přejeme hodně zdaru v okresním kole.
J. Vlčková
Fotografie0188 Fotografie0189