ANGLIE TOUR 2014 26. – 30. 5. 2014

Po nočním přejezdu Německa, Belgie a Francie jsme se nalodili na trajekt v Calais a připluli do Doveru v Anglii. Naše cesta vedla na Greenwich do National Maritime Museum, Royal Naval College, Royal Observatory a na známou plachetnici Cutty Sark. Poté jsme se odjeli ubytovat do londýnských rodin.

Druhý den jsme navštívili Londýn – London Eye s prohlídkou 4D kina. Podle řeky Temže jsme dojeli na stadion FC Chelsea a prohlédli si šatny hráčů, newsroom, interaktivní muzeum Chelsea s možností zhlédnutí fotbalových zápasů, vyzkoušeli jsme si výkopy na terče a nakoupili suvenýry v Chelsea Shop. Odpoledne nás čekalo Natural History

Museum se zajímavými expozicemi z přírody. Viděli jsme kosterní nálezy dinosaurů, vyzkoušeli jsme si sílu zemětřesení, projeli jsme středem Země, pracovali jsme ve workshopu a procvičili si angličtinu při překladu cedulí, cedulek a nápisů. Večer nás přivítaly anglické rodiny a odvezly nás na večeři.

Třetí den jsme zahájili v the City of WestminsterThe Houses of Parliament, Westminster Abbey, Big Ben, Downing Street, Buckingham Palace s výměnou jízdní gardy, Picadilly, Leicester Square a Trafalgar Square. Odtud jsme historických poschoďovým busem jeli do the City of London a prohédli si St. Paul´s Cathedral, přešli jsme přes Millenium Bridge kolem HSM Belfast a Tower Bridge. Prohlídku City jsme zakončili před the Tower of London. Odtud jsme odjeli nadzemní dráhou do Greenwich a prohlédli si Royal Observatory a vyfotili se u nultého poledníku. Průjezdem Eurotunelem jsme opustili ostrov a vrátili se tak na pevninu. Zájezdu se zúčastnilo 27 žáků 2. stupně a dva pedagogičtí pracovníci.