Předvánoční čas v 1. třídě

Všichni prvňáci se celý prosinec těšili na příchod Ježíška. Hned na začátku měsíce jsme se naučili písničku „Bude zima, bude mráz“ a „Prosinec“ od Zdeňka Svěráka.

Ve čtvrtek 5. 12. nás ve třídě navštívil Mikuláš se svými pomocníky. Čerti si do pekla nikoho neodnesli, protože téměř všechny děti jsou moc hodné. Pár chlapců, kterým se někdy nechce poslouchat, muselo slíbit, že se v budoucnu polepší. Anděl všechny děti odměnil chutným balíčkem a ty nejhodnější stříbrnou hvězdičkou na čelo. Děkujeme našim deváťákům, kteří se svěřeného úkolu zhostili na výbornou.

V tento den se nám také ve třídě objevil vánoční stromeček a krásný velký papírový Ladův betlém.

Následující den jsme aranžovali svátečně vyzdobený vánoční stůl na chodbě nové školy. Vše, co na takovém stole nesmí chybět o Vánocích, jsme začali vyrábět už v listopadu. Talíře, mísy, skleničky, prostírání, jídlo a svícny jsme zhotovili z papíru. Perníčky jsme vlastnoručně upekli a ozdobili ve školní kuchyňce. Děti se na soutěž připravovaly s velkým nadšením. Přestože jsme na stupně vítězů nedosáhli, odnesli jsme si pochvalu a sladkou odměnu v podobě výborného dortu, na kterém jsme si všichni rádi pochutnali.

V pondělí 9. 12. odpoledne se v nové škole uskutečnilo tradiční adventní vyrábění pro děti školní i předškolní. Většina prvňáků si i zde s chutí vyrobila různé vánoční dekorace na všech nabízených stanovištích. Podvečerní čas strávený ve škole si báječně užili.

Stejně nadšené byly děti z výstavy betlémů v Makusu, kam jsme se ve čtvrtek 12. 12. vypravili. Také jsme zde měli možnost na vlastní oči shlédnout metodu drátkování vánočních ozdob.

Poslední středu před zimními prázdninami jsme navštívili městskou knihovnu, abychom si poslechli povídání paní knihovnice o vánočních tradicích u nás a v pohádkách. Paní Sehnalové za zajímavou besedu děkujeme.

A potom už přišel poslední školní den v tomto kalendářním roce a s ním i dlouho očekávané dárečky od svých kamarádů a také od Ježíška pod stromečkem u nás ve třídě. Zazpívali jsem si k tomu koledy, uvařili voňavý čaj a ochutnali cukroví, které si děti přinesly z domova. Dopoledne se nám vydařilo, bylo plné radosti a slavnostní vánoční nálady.

Mgr. Jana Hanušová