Dopravní výchova v 5. třídě

Ve středu 10. září se naše  5. třída zúčastnila Dopravní výchovy na speciálním dopravním hřišti v Náchodě. Z našich žáků se na dvě hodiny stali cyklisté. Při instruktáži se seznámili se všemi dopravními značkami a dopravním značením na hřišti a pak začala jízda!

Naše cyklisty jste mohli potkat v protisměru na kruhovém objezdu, v zákazu odbočení do jednosměrné ulice, na železničním přejezdu se světelnou signalizací, i odbočující nečekaně vlevo z jiného najetého pruhu, zkrátka zmatek.

Instruktor nestačil opravovat to množství dopravních přestupků. Situace vypadala beznadějně až do přestávky. Po ní jsme probrali nejčastější chyby a začala druhá hodina jízdy. Přestupky ubyly, jízda se výrazně zlepšila i zrychlila, přestalo spoléhání se na „chytré“ kamarády.

Po této zkušenosti apeluji na všechny rodiče-řidiče, aby své děti zaměstnali při jízdě autem sledováním silničního provozu.  Poprosila bych je i o občasnou kontrolu míst, kde jezdí jejich děti na kole se svými kamarády.

M.Machová – tř. učitelka 5. třídy