Den Země

Duben je měsícem, ve kterém už tradičně na naší škole oslavujeme Den Země. Letos  byl  zaměřen na omezení zbytečného a nadměrného odpadu v našich domácnostech.  Žáci  se na praktických úkolech, které řešili ve skupinách, učili, jak omezit nadbytečné hromadění  PET lahví, plastových tašek, mikrotenových sáčků, ale i obyčejných plastových brček nebo kam odložit nepotřebné oblečení a elektrospotřebiče. Seznámili se také s principy celosvětového hnutí ZERO WASTE (ŽIVOT BEZ ODPADŮ) i s výrobky ekologického obchodu Econea. Diskutovali také o plýtvání potravinami. Navštívili výstavku ekologicky vhodných obalů na potraviny, nápoje, ovoce a zeleninu, pečivo … Součástí Dne Země byla i hodinová přednáška o krkavcovitých ptácích s ukázkami živých zástupců, kterou pro nás připravila společnost Ornita z Prahy.

Doufám, že  letošní  Den Země  na naší škole přiměl alespoň některé žáky k zamyšlení nad zbytečnou záplavou odpadu, který stále více ohrožuje naše životní prostředí.

Jaroslava Vlčková