Zimní olympijské hry

Nedávno většina z nás sledovala přenosy XXIII. olympijských her v Pchjongčchangu. Fandili jsme našim sportovcům. Také mnoho našich žáků se o tuto ojedinělou sportovní událost zajímalo. Ve škole se zapojili do různých projektů na toto téma.

V hodinách českého jazyka žáci obdrželi pracovní listy a dozvěděli se spoustu nových informací nejen o ZOH, ale také o Pchjongčchangu – místě konání letošních her. Při angličtině se naučili mnoho nových slovíček, slovních spojení a jednoduchých vět. Dokážou vyjmenovat sporty těchto her a popsat olympijské kruhy. V souvislosti s tím znají základní barvy a světadíly. V hodinách matematiky si děti zopakovaly římské číslice a spočítaly slovní úlohy na téma zimních sportů. Výsledkem jejich snažení v hodinách byly velmi pěkné a nápadité práce ve výtvarné výchově. Žáci v nich uplatnili vše, co se v hodinách naučili. Většina prací je ve škole vystavena.

Na závěr bych ráda poděkovala všem dětem za jejich zájem a pracovní nasazení. Pochvala patří všem, kteří se zapojili do projektu a odvedli pečlivou a poctivou práci.

Mgr. Martina Vasiljevová