Večerníček slaví narozeniny

O týden později jsme se vydali po stopách televizního večerníčku. Od staré školy jsme šli po připravené trase, na které jsme zábavnou formou plnili různé naučné úkoly a hledali kartičky s obrázky z různých pohádek na dobrou noc. Tématické úkoly nám zadávaly postavičky z večerníčků – Krteček, Rákosníček, Krysáci, Maxipes Fík, Maková panenka, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka, Krakonoš. Na příkaz Boba a Bobka jsme si zacvičili. Práce se dětem dařila velice snadno. Odměnou jim na konci cesty byly nejen sladkosti, ale hlavně figurka Večerníčka. Děkujeme paní Sehnalové za nevšední vzdělávací a výchovné putování. Děti byly zvídavé, snaživé, úkoly plnily s velkým zájmem.

Potěšilo mě, že plni zájmu byli také jejich rodiče 12.10. při prvních konzultačních hodinách v letošním školním roce. Téměř stoprocentní účast maminek a tatínků mě mile překvapila. Jsem ráda, že v 1. třídě funguje velmi dobrá spolupráce rodina – škola. Přeji všem rodičům novopečených prvňáků, aby začátek jejich cesty za vzděláním zvládali v klidu a pohodě a ze svých dětí měli jen a jen radost.

Mgr. Jana Hanušová