Tři králové

6. ledna proběhl ve druhé třídě další projektový den tentokrát na téma „ Tři králové“. Den jsme začali aktivitami na koberci. Přečetli jsme si příběh O třech králích a připomněli jsme si lidové zvyky a tradice, které lidé dělali v tento svátek. Povídali jsme si o tříkrálové sbírce, která se uskutečňuje i v našem městě a vysvětlili jsme si nápis, který tři králové píšou nad dveře. V hodině matematiky jsme si zahráli hru na Matematického krále. Děti se rozdělily do skupinek po třech a co nejrychleji a správně vypočítaly připravené příklady. Určitě nemohla chybět výroba královských korun a den jsme zakončili známou koledou „My tři králové jdeme k vám“. Děti byly celé dopoledne nadšené a spokojené a všechny se už těší na další zajímavý projektový den.

Mgr. Jana Hanušová, tř.uč. a Mgr. Martina Vasiljevová, ped. as.