Tábor se znakovým jazykem

Naši žáci se v rámci kroužku poctivě celý rok učili znakovému jazyku. A že to zrovna nic jednoduchého. V každém případě odměnou bylo uspořádání druhého ročníku letního tábora, který se uskutečnil v krásném prostředí na Pavlátově louce v Novém Městě nad Metují od 12. do 22. července. Společně s námi byly ještě děti ze základní školy Úpice – Lány, které se také učí znakový jazyk. Celkem nás tedy bylo 55.

Na táboře jsme si to všichni užívali, počasí nám přálo a zvládli jsme spoustu věcí. Ozdobili jsme si chatky, hráli různé hry, zpívali jsme u táboráku, naučili jsme se písničku ve znakovce, také jsme podnikali výlety do okolí. Celodenním výletem bylo zkoumání podzemí na Dobrošově a pak jízda na koních v ranči Lipí. Zahráli jsme si na bubny djembe (tímto velké díky paní učitelce Ireně Podlipné) a pan Walter Erber nám předvedl jak relaxovat u tibetských mís. Vznikaly tu nové lásky a přátelství. Všichni zvládli stezku odvahy. Naši dobrovolní hasiči nás přijeli osvěžit a ukázat nám nové auto (mnohokrát děkujeme, bylo to prima) a policie z Nového Města ukázat svoji výbavu. Zkrátka bylo nám tu krásně a už se těšíme na příští rok, který bude v duchu cestování po kontinentech. Na závěr děkujeme našim sponzorům, díky kterým jsme mohli podniknout velký výlet, koupit dětem trička, odměny, dopravit se na tábor i zpět a mnoho dalšího. Jmenovitě děkujeme za finanční dar městu Rtyně v Podkrkonoší, firmě Juta, a. s. a firmě Techtex- sport, s. r. o. Dále za věcné dary firmám Polytex, s. r. o., Albi, a. s., Sollertia, s. r. o., Maro, s. r. o., Bureš art, s. r. o., Policie ČR – Úpice a panu Zdeňku Vavřenovi za autobusovou dopravu na tábor a zpět. V neposlední řadě děkujeme všem rodičům, kteří přispěli věcnými i finančními dary a těm, kteří nám svou návštěvou pomohli zpestřit program (paní Irena Podlipná s manželem, Walter Erber, dobrovolní hasiči ze Rtyně v Podkrkonoší, Karel Ulman – deskos.cz).

Díky Vám jsme mohli dětem poskytnout více zážitků.

Jana Švehlová