PROJEKT – Týden bez mobilů a tabletů ve ŠD

Motivace:

Bylo by moc hezké strávit minimálně jeden týden bez mobilu a tabletu. Je spousta krásných hraček, dobrých her, zajímavých knih a jiné zábavy. Určitě máte každý svoji oblíbenou hračku, hru nebo knihu. Nyní máte možnost nás s ní seznámit. A také si vyrobit svoji hru.

Hodnocení:

Pro některé starší děti bylo velmi těžké přijít na nějakou hračku. Tím bylo hned poznat, kdo si ještě umí hrát bez tabletu a mobilu. Ale i přes počáteční přemýšlení si každý tu svoji našel. Děti představovaly své hračky, hry i knihy s velkým zápalem.V prvním oddělení si 15 dětí doneslo spoustu různých her, v druhém oddělení si nosily většinou oblíbenou hračku. Každý den se seznamovaly s novými možnostmi, jak si hrát.

Děti donesly hry vědomostní, naučné (např.: karty Zázračná příroda, Kvíz), postřehové ( Texetrio, Tik – Ťak bum, Vikingové)…