POLOLETNÍ PRÁZDNINY V ŠD

V pátek 3. února měly děti jednodenní pololetní prázdniny.Dopoledne jsme s dětmi využily pěkného počasí a vydali jsme se na zasněženou louku za tratí. Kde děti vytvářely stavby ze sněhu. Stavěly jednotlivě i po dvojicích a trojicích.Po obědě, kdy krásně hřálo slunce, ale sníh nebyl rozměklý, si děti vzaly boby, které si donesly a šli jsme na kopec vedle školy si zajezdit. Z kopce to krásně frčelo dolů, až ke školnímu parkovišti. Radost nám ale neudělali pejskaři, psí exkrementy narušovaly čistotu sněhu okolo sjezdové dráhy. Děti jezdily samostatně po dvojicích, různě zapojení, užívaly si to náramně, bylo jim až horko, někteří si odložili i rukavice. Za hodinu ale děti bolely nohy od výstupu do kopce, tak jsme šli do školy se usušit, přece jen za celý den na sněhu bylo oblečení mokré. Škoda jen, že některé maminky nedaly dětem náhradní oblečení, jak bylo napsané v přihlášce. V družině každý pomáhal se stříháním kytiček, které se stanou dárky na setkání seniorů 2. března. Jednu si vyrobily i pro sebe.