Odpoledne s městskou policí

Ve čtvrtek 6. dubna za námi do školní družiny přijeli na domluvené pozvání zástupci Městské policie z Trutnova. Mgr. Jan Bábik s kolegyní si s dětmi povídali, proč slavíme Den Země, jak a proč třídíme odpady. Barvy kontejnerů děti znaly a tak nebyl problém správně vytřídit ,,dovezený odpad.“

V druhé části besedy vysvětlili dětem, co se děje se zvířaty, když se ztratí majiteli. Ukázali speciální odchytové rukavice, narkotizační šipky a názorně na ,,psu tygrovaném“ odchyt tyčí nebo do sítě. Odchyt si mohly děti samy po skupinkách vyzkoušet a dostaly za něj jako odměnu reflexní nálepku na batoh. Všem dětem byly rozdány bonbóny v policejním obalu. Dětem bylo splněno přání, prohlédnout si z blízka osobní zbraň. Besedy s městskou policí jsou vždy zajímavé a poutavé a proto jsme si předběžně domluvili setkání i na příští školní rok.