Hrnečku, vař!

V pondělí 17. 10. se ve 2. třídě uskutečnil projektový den na téma Hrnečku, vař! Děti zahájily den vyprávěním a poslechem této pohádky. Protože se tato pohádka prolínala celým dnem, tak ani v hodině matematiky nesměla chybět. Žáci se pomocí čísel rozlosovali do dvojic a spočítali dvě slovní úlohy. Při hodině hudební výchovy jsme se naučili písničku Vařila myšička kašičku. Hlavní pomůckou pro tento den byl plastový hrneček, a ten jsme využili při tělocviku. Nejprve jsme se s hrnečkem pořádně rozcvičili a zkusili jsme si chůzi nebo dřep s hrnečkem na hlavě. Děti pobavila soutěž ve slalomu nebo hra „ Na ztracený hrneček“. Poslední aktivitou dne byla kresba,vystřihování a lepení vlastního hrnečku s kaší. Věříme, že se projektový den dětem líbil.

Mgr. Jana Hanušová tř. uč. a Mgr. Martina Vasiljevová ped. as.