„Dobrá třída“

V měsíci březnu jsme ve druhé třídě pokračovali v celoročním projektu „Dobrá třída“,který navazuje na návštěvu okresní metodičky prevence paní Mgr. Mikeskové z PPP v Trutnově. Nejprve jsme si opět připomněli 7 pravidel „dobré třídy“ a vyrobili jsme sluníčko s dvaceti třemi paprsky, které nám bude daná pravidla každý den připomínat. Ve dvojicích děti vyrobily plakáty s pravidly slušného a kamarádského chování ve třídě. Pohádka Medvědi nevědí nám ukázala ošklivé vztahy mezi zvířátky. Společně jsme si je rozebrali a prodiskutovali. Některé situace z příběhu jsme dramaticky ztvárnili a poté na pracovních listech vybarvili. Všechny činnosti byly pro děti velmi zajímavé a zábavné. Věříme, že se z nich poučí a zůstanou jim navždy v paměti.